Dermokosmetyki | Kosmetyczne pogadanki

Oleje w pielęgnacji – jak je prawidłowo używać

By on 25/06/2018

  Oleje w pielęgnacji skóry stały się ostatnio bardzo popularne.  Coraz więcej osób wybiera olej zamiast kremu czy balsamu. Czy jednak każdy z nas zdaje sobie sprawę jak prawidłowo stosować oleje? W jakiej kolejności nakłada je na skórę ? Z czym je łączyć, aby uzyskać najlepsze efekty? 

Continue Reading

Dermokosmetyki | Kosmetyczne pogadanki

Ochrona przeciwsłoneczna dlaczego jest taka ważna i jak wybrać odpowiednią

By on 12/06/2018

Wiosna i lato to okres kiedy nasza skóra jest szczególnie narażona na działanie promieni słonecznych. Są one wtedy najbardziej intensywne i drażniące na naszą skórę. Wiadomo że większość z nas chce latem „złapać” odrobinę kolorku. Pamiętajmy jednak że opalanie bez filtra jest bardzo szkodliwe dla naszej skóry. 

Continue Reading

Dermokosmetyki | Kosmetyczne pogadanki | Pielęgnacja włosów

5 aptecznych szamponów przeciw wypadaniu włosów – analiza składu

By on 18/03/2018

 

  Kochani dziś przedstawiam wam krótką analizę 5 wybranych szamponów przeciw wypadaniu włosów. Są to szampony wzmacniające, które maja za zadanie odżywić nasze włosy, zahamować wypadanie i pobudzić wzrost nowych włosków. 

Continue Reading

Dermokosmetyki | Kosmetyczne pogadanki

Pielęgnacja skóry suchej

By on 28/02/2018

  Sucha skóra jest skórą wyjątkowo trudną w codziennej pielęgnacji. Wiele osób uważa, ją za łatwą w doborze kosmetyków i codziennych zabiegach. Nie mają jednak racji. Wiedzą o tym doskonale osoby zmagające się z odwodnieniem skóry, napięciem, podrażnieniem czy swędzeniem. 

Continue Reading

Dermokosmetyki | Kosmetyczne pogadanki | Pielęgnacja twarzy

Medel Dermo Peel – domowa mikrodermabrazja

By on 06/02/2018

Mikrodermabrazja czyli zabieg kosmetyczny mający na celu usunięcie/ścieranie kolejnych warstw zewnętrznych naskórka z powierzchni twarzy. Jest to zabieg mechaniczny. Wykonywany za pomocą odpowiednich urządzeń przeznaczonych do tego celu. 

Continue Reading