Dzieci | Farmaceutyki | Katar | Leki i schorzenia | Mama i Dziecko | Zatoki

Roztwór do płukania nosa dla dzieci i dorosłych

08/11/2017

  Często przy katarze swoich maluszków, rodzice chwytają się wszelkich możliwych metod ratunku. Ja nie jestem zwolennikiem kropli obkurczających śluzówkę i wolę sięgać po inne pomocne preparaty. Jednym z nich jest Isonasin Septo. 

 

 

  Isonasin Septo to ampułki z roztworem zawierającym chlorek sou, oraz działający antybakteryjnie wyciąg z tymianku i miedź. Polecany jest do stosowania przy przeziębieniu, oraz zapaleniu śluzówki nosa i gardła.

 

  Produkt przeznaczony jest do płukania nosa w przypadku:

-zapalenia śluzówki
-ograniczenia stanu zapalnego
-udrożnienia zatkanych przewodów nosowych
-usunięcia zalegającej wydzieliny oraz śluzu

 

  Roztworu nie używamy w przypadku uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.

 

  Jak stosować Isonasin Septo:

  Opakowanie zawiera 20 ampułek po 5 ml każda. Płukanie nosa możemy wykonywać maksymalnie trzy razy na dobę. Do pojedynczego zabiegu używamy jednej ampułki. Połowę produktu zapuszczamy do dziurki prawej, a drugą połowę do dziurki lewej. Pamiętać należy, aby nie używać więcej niż 1 fiolki na zabieg.

 

  Jak wykonać płukanie u noworodków, niemowląt i dzieci:

-dziecko kładziemy na plecach
-odchylamy główkę dziecka w jedną stronę
-następnie zapuszczamy połowę ampułki roztworu do otworu nosowego w kierunku, którego została odchylona główka dziecka. W przypadku odchylenia w prawą stronę roztwór zapuszczamy do prawej dziurki.
-tak samo czynność powtarzamy z drugą dziurką.

  Następnie należy odczekać chwilkę i unieść główkę dziecka. Jeżeli jest to konieczne oczyścić nadmiar produktu. Przy maluszkach należy uważać z ciśnieniem z jakim podajemy roztwór. Ponadto kiedy sytuacja tego wymaga możemy po chwili nadmiar roztworu oczyścić przy użyciu aspiratora do nosa.

 

  Każda ampułką służy do jednorazowego zabiegu i nie może być przechowywana po otwarciu. Nie zużyty roztwór należy zutylizować.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *