Wspomagamy laktację

  Dziś o preparacie pobudzającym laktację na bazie słodu jęczmiennego.  Jest źródłem przyswajalnych polisacharydów. Nie od dziś większość mam wie jak szybko można pobudzić laktację za pomocą picia słodu jęczmiennego. 

 

 

  Słód jęczmienny jest bardzo popularny na pobudzenie laktacji. Wpływa na zwiększenie ilości prolaktyny. Jest to hormon odpowiedzialny za produkcje mleka tuz po porodzie. Najbardziej popularnym źródłem słodu jest piwo.

  Wiele mama korzysta z tej metody i wspomaga laktacje wypijając małe piwo bezalkoholowe. Osobiście nie wiem, mam jakieś takie przekonanie, że nie wierzę w piwa bezalkoholowe. Mogę owszem napić się takiego trunku, ale pewno bałabym się później karmić.

 

Na szczęście na rynku mamy kilka produktów ze słodem jęczmiennym w składzie dozwolonym dla kobiet w ciąży:

 

-dostępne w sklepach:

 

 

 

 

-dostępne w aptece:

 

 

  Jak stosujemy Femaltiker:

  Stosujemy 1 do 2 saszetek dziennie w trakcie posiłku. Zawartość rozpuszczamy w 150 ml mleka. Może być ciepłe lub chłodne. W razie alergii lub nietolerancji na mleko krowie, można użyć innych rodzajów mleka, np. roślinnego tj. jęczmiennego, sojowego, ryżowego, owsianego, orkiszowego lub ewentualnie wody. Preparat można również stosować z jogurtem naturalnym lub owocowym.

  Produkt zawiera zboża będące źródłem glutenu ze słodu jęczmiennego.

  Ja nie stosowałam produktu, ale wiele moich koleżanek stosowało i widziało efekty 🙂 A wiadomo, że większość mam potrafi zrobić wiele, aby karmić swoje maleństwo piersią.

5 thoughts on “Wspomagamy laktację”

  1. Nie miałam problemu z laktacją przy dwójce dzieci. Niestety przy córce byłam w takim stresie,że mleko znikło i nie dałam rady. Nic nie pomogło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *